Jak często brakuje wody?
Wyniki takiej ankiety znaleźliśmy w sprawozdaniu z konsultacji społecznych rządowego programu. Tak, grupa badanych była mała, ale wyniki mogą być interesujące.
Wyniki takiej ankiety znaleźliśmy w sprawozdaniu z konsultacji społecznych rządowego programu. Tak, grupa badanych była mała, ale wyniki mogą być interesujące.
To nie jest wyimek z prywatnej rozmowy. Takie słowa padły w głównym kanale rosyjskiej telewizji
Znacie na pewno powiedzenie „czym skorupka za młodu, tym na starość trąci”. W Wrocławiu wzięli je sobie mocno do serca.
Gdzie byliśmy, gdzie jesteśmy – garść danych o branży wodno-kanalizacyjnej (i Markach) po ostatnim ogólnopolskim spisie ludności
Jest takie miejsce w Markach, która akumuluje deszczówkę i nie potrzebuje ludzkiej ingerencji. Nie trzeba ustawiać beczek i montować węży. Tu woda znalazła dla siebie wygodne miejsce i wsiąka w...
Co każdy z nas może zrobić w sercu kryzysu energetycznego
Dlaczego zapraszamy Was na Dni Otwarte Unii Europejskiej…
Ile wody zużywa dziennie mieszkaniec Marek? Spróbowaliśmy to oszacować.
MCER daje dobry przykład, co robić z pozornie niepotrzebną wodą
Jeśli myślicie, że wszyscy w naszym kraju mają dostęp do wodociągu, to niestety mylicie się. Ale dobra wiadomość jest taka: stopniowo odrabiamy zaległości!
O oszczędzaniu wody zapewne przeczytaliście już sporo publikacji. Do ich listy dodałbym jedną pozycję, w której pojawia się wątek naszej obywatelskiej aktywności.
Wiecie, ile kilometrów liczy drogowa trasa ze stolicy Litwy na kraniec południowy Półwyspu Iberyjskiego? 3,9 tys.km. To dokładnie tyle, ile w 2021 r. ułożyliśmy sieci kanalizacyjnej w całym...
W ciągu roku przeciętny obywatel naszego kraju zużył 33,5 m. sześc., o 400 litrów mniej niż w 2020 r.
Od razu uprzedzam – użyty w tytule wyraz to pomysłowy skrótowiec. Na YT znalazłem cykl filmów edukacyjnych „Wszystko o Wodzie”. W wolnej chwili - obejrzyjcie, bo warto!
Nasze miasto przystąpiło do przygotowania planu adaptacji do zmian klimatycznych. I chce być mądre mądrością swoich obywateli.
Niech nas ostatnie deszczowe dni nie uspokajają. Lato ma być suche i gorące. Mimo że są już prawie wakacje – czeka nas lekcja do odrobienia.
Zabieramy Was na ulicę Budowlaną. Zobaczmy, jak wygląda miejsce, które na co dzień nie jest dostępne dla oka
Pan Dariusz kiedyś podlewał ogród wodą z sieci wodociągowej. Dziś wąż i zraszacz leżą w garażu, w ruch poszła za to konewka.
Takie rzeczy na terenie walczącej Ukrainy
Kilka praktycznych i - mamy nadzieję - przydatnych sugestii
Zostaliśmy na Wielkanoc w domu czy pojechaliśmy w odwiedziny? Odpowiedź przynosi… woda
Marzec 2022 był skrajnie suchym miesiącem. Jeśli więc zastanawiacie się nad montażem podlicznika, by podlewać ogrody, przeczytajcie ten tekst.
Po raz trzeci na naszym blogu przenosimy się na Ukrainę: ponownie do Kijowie, a także do Irpienia, Charkowa, Czernichowa, Żytomierza...
Jak uniknąć niepotrzebnych niezamierzonych problemów z wodomierzem
Już od miesiąca toczą się walki na Ukrainie. Walczą żołnierze, walczą też ze zniszczeniami wodociągowcy… Jest trochę krzepiących informacji i tych, które są dramatyczne...
Jak odczytać dane z wodomierza
…a ściślej rzecz biorąc – do rozładunku darów dla uchodźców z Ukrainy
To jest niesamowite. Kijów jest niemal oblężony, na miasto spadają rosyjskie rakiety. A wodociągi kijowskie (Kyivvodokanal) działają bez przerwy - walcząc z najeźdźcą, fake newsami i...
W telegraficznym skrócie o działaniach naszych ekip eksploatacyjnych
Od 2018 r. częściej i na dłużej odkręcamy krany