O nas

Tadeusz Markiewicz

Zakochany w Markach. Mieszka tu od ponad dekady i angażuje się w lokalne życie społeczne. Jeden z pomysłodawców akcji „Tak dla obwodnicy Marek”, która zwróciła uwagę rządzących na konieczność realizacji kluczowej dla miasta. Lokalny bloger. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Zanim rozpoczął pracę w Markach. przez niemal dwie dekady był dziennikarzem i redaktorem w prasie finansowej. Prywatnie miłośnik dobrej książki (zwłaszcza biografii i rosyjskich kryminałów) i futbolu w najlepszym wydaniu. Mąż i ojciec (prawie) dorosłych dzieci.

Anna Sołoninko

Bałkanofilka, dziennikarka, animator, obecnie PR-owiec i wulkan pozytywnej energii. Uwielbia tworzyć, a kreatywność prowadzi ją do oryginalnych rozwiązań, a jeśli do tego może pomóc to radość na twarzy drugiej osoby jest dla niej największą nagrodą. Kocha ludzi i przyrodę oraz w bycie w podróży. Życie w stylu zero waste i szacunek do innych kultur to dla niej priorytety. Ukończyła m.in. slawistykę, by przełamywać stereotypy na temat wizerunku Bałkanów, w których jest zakochana i nie ma zamiaru się odkochać. Na co dzień kreuje szereg działań edukacyjnych i proekologicznych. O tym przekonacie się,  kiedy na blogu poruszy tematy z świadomym podróżowaniem, pokaże jak ograniczać plastik i cenić zasoby wodne. Bo przecież małe kroki prowadzą do większych, a każdego dnia możesz zrobić coś dobrego dla planety.

Katarzyna Tymińska

Mówi o sobie, że jest szczęśliwym i pozytywnie zakręconym człowiekiem. Również na punkcie ekologii. Gdy dowiedziała się, że statystyczny Polak wytwarza prawie 300 kg śmieci rocznie, zaczęła interesować się sposobami ograniczenia strumienia odpadów, a także ponownego ich wykorzystania. Chce inspirować innych, by podążali taką samą ścieżką. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Administracyjno-Społecznej. Zanim dołączyła do zespołu Wodociągu Mareckiego zdobywała doświadczenie zawodowe zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym. Po godzinach pracy jest żoną i mamą dwójki dzieci, interesuje się fotografią i muzyką.

« wstecz | w górę