WOW!

Grafika z filmu
Grafika z filmu
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

WOW!

Od razu uprzedzam – użyty w tytule wyraz to pomysłowy skrótowiec. Na YT znalazłem cykl filmów edukacyjnych „Wszystko o Wodzie”. W wolnej chwili - obejrzyjcie, bo warto!

Z żalem stwierdzam, że coraz szybciej obraz filmowy wypiera słowo pisane. Nie ma co się jednak obrażać na rzeczywistość i docenić tych, którzy chcą edukować w ten sposób w ważnych sprawach. Szperając w internecie natrafiłem na cykl filmów, dotyczących wody, czyli tematu, o którym na naszym blogu piszemy regularnie. Powstał on pod egidą Wód Polskich, czyli państwowego regulatora naszej branży. Twarzą projektu został Kuba Jankowski. Możecie go kojarzyć z programu Matura to bzdura, jak pisze na YT – obecnie prowadzi edukacyjną Akademię Video.

I taki też jest cykl WOW, czyli Wszystko o Wodzie . Możecie w nim obejrzeć m.in. materiały o suszy, powodziach, zanieczyszczeniu wód czy małej retencji. Scenarzyści filmu prowadzą nas po nitce do kłębka – w dużym skrócie opisują problem i podpowiadają, jak je rozwiązać, również w mikroskali. Żeby film był ciekawszy, angażują do sondy zwykłych ludzi, a do wypowiedzi zapraszają ekspertów.

To, co mimo wielu pozytywów wydaje się minusem – długość filmu. Każdy odcinek trwa 11-13 minut. No i promocja – obejrzało je po kilkaset osób. Mam nadzieję, że tym wpisem zachęcę Was do obejrzenia cyklu lub wybranych odcinków. Bo bez dwóch zdań – warto

LINK DO FILMÓW

Co o tym myślisz?

« wstecz | w górę