Witajcie na E-Kranie

{[description]}

Witajcie na E-Kranie

Zapraszamy do lektury naszego blogu o wodzie (i nie tylko)… bez lania wody.

Często w indywidualnych rozmowach odpowiadamy na pytania, które okazują się powszechne dla mareckiej społeczności. Mieszkańcy są ciekawi, jak jest z twardością wody i czy taka woda jest „szkodliwa” dla organizmu. Dopytują się, skąd ją czerpiemy oraz w jaki sposób uzdatniamy i dezynfekujemy. Regularnie wracają do wątku cen wody i ścieków, interesując się dlaczego tak a nie inaczej są skalkulowane nasze taryfy (zatwierdzane przez państwowego regulatora). Pomyśleliśmy, że odpowiedzi na pytania (te, które już poznaliśmy, i te, które będziemy otrzymywać) będziemy przygotowywać w formie blogu. Dziękujemy Wam, że wzięliście udział w jego przygotowaniu wybierając jego nazwę.

Wierzcie mi - w naszej firmie mamy znakomitych fachowców, którzy praktycznie od zera budowali nasze przedsiębiorstwo. Mają ogromną wiedzę, którą wykorzystaliśmy do budowy i rozbudowy sieci wodociągowej i sanitarnej. I my tę wiedzą będziemy się z Państwem regularnie dzielić w ramach E-Kranu, czyli blogu o wodzie bez lania wody…

Myślę, że za chwilę (albo już) wiedza na temat wody będzie przydatna wielu z nas. Żyjemy w czasach ogromnych zmian klimatycznych, które zaczynamy odczuwać także w naszym kraju. Coraz częściej słyszymy o niedoborach wody. Przed naszym krajem ogromne wyzwanie. Musimy nauczyć się nie tylko oszczędzać, ale i retencjonować wodę.

Pamiętajmy, że to, co nam spada z nieba, nie jest już ściekiem, ale zasobem, o który powinniśmy się troszczyć. Dlatego drugim celem naszego E-Kranu jest edukowanie – zarówno najmłodszych jak i tych dorosłych. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Was do działań proekologicznych. I tu znowu porzekadło, które możemy odczytać dosłownie i w przenośni: „małe wody kropelki tworzą ocean wielki”.

Wspólnie możemy zrobić wiele - i dla Marek, i dla całego kraju.

Kajetan Paweł Specjalski
Dyrektor zarządu Wodociągu Mareckiego

Co o tym myślisz?

« wstecz | w górę