Jak zamontować podlicznik

Podlewanie ogrodu - zdjęcie ilustracyjne
Podlewanie ogrodu - zdjęcie ilustracyjne
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Jak zamontować podlicznik

Kilka praktycznych i - mamy nadzieję - przydatnych sugestii

Wiosna w pełni. To znak, że niedługo będziecie Państwo nas pytać, jak założyć podlicznik na wodę, którą chcecie podlewać roślinność w ogrodzie.

Jak to zrobić? Przygotowaliśmy dla Państwa skondensowaną, 13-punktową informację na ten temat. W tym LINKU znajdziecie większość niezbędnych informacji technicznych.

Dodajemy do tego kilka wątków

  • Pamiętajcie, by regularnie podawać nam stan podlicznika (np. poza okresami zimowymi raz w miesiącu). Możecie to zrobić osobiście, telefonicznie lub internetowo (idealnymi rozwiązaniami są IBO lub formularz na naszej stronie www ). Jeśli tego Państwo nie zrobicie, nie pomniejszycie rachunku o tzw. wodę bezpowrotnie zużytą
  • Policzcie koszty i zastanówcie się, czy montaż podlicznika będzie Wam się opłacał. Przy dużych, intensywnie podlewanych ogrodach to dobre rozwiązanie. Mamy jednak wątpliwości, czy taka inwestycja szybko się zwróci przy malutkich ogródkach (np. przy segmentach). Pisaliśmy na ten temat TUTAJ
  • odliczenie wody z podlicznika nie daje żadnych zniżek w obliczeniach opłat za śmieci (brany pod uwagę jest wodomierz główny)
  • Rozważcie, czy nie warto założyć zbiornika na wodę deszczową (najlepiej zrobionego zgodnie z zasadą zero waste). Część z Waszych sąsiadów już to zrobiła – zobaczcie, w jaki sposób (LINK)

Co o tym myślisz?

« wstecz | w górę