IBO do śmieci

IBO przyda się przy realizacji obowiązków odpadowych
IBO przyda się przy realizacji obowiązków odpadowych
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

IBO do śmieci

Tytuł trochę prowokujący, ale po przeczytaniu wpisu dowiecie się, że to wcale nie chodzi o to, że nasze Internetowe Biuro Obsługi Klienta jest słabe. Wręcz przeciwnie – zaraz się przyda

Serdecznie dziękuję za wszystkie komentarze, dotyczące kwestii montażu podlicznika na wodę ogrodową. Pojawiła się nawet delikatna sugestia, że symulacja zużycia wody była zaniżona, a materiał „mocno stronniczy”. Po to, by zniechęcać do montażu. Cóż, opisywałem mój przypadek. Doszedłem do wniosku, że stopa zwrotu (kosztów) z takiego działania jest dosyć odległa – zwłaszcza, że ogród, który czasem zasilam wodą z sieci, jest malutki. Tu się mogę rozmarzyć – a gdyby tak mieć hektar albo dwa…. To wtedy podlicznik na bank byłby konieczny!

 W dzisiejszym wpisie będę jawnie namawiał. Jestem pewien, że z korzyścią dla naszych klientów. Zwłaszcza, że będę pisać o narzędziu, które zaraz może się każdemu przydać. Niedawno Aron, który pracuje w naszym biurze obsługi klienta, dał mi znać, że nasze Internetowe Biuro Obsługi Klienta (w skrócie IBO) zyskało klienta nr 2900. W szybkim tempie dojdziemy do 3000  – pomyślałem. Z bardzo prostego powodu. Tu nie tylko o to chodzi, że IBO jest wygodnym narzędziem elektronicznym w kontaktach klient-operator. IBO dostarcza bowiem dane, które już za kilka dni będą Państwu potrzebne.

 Od 1 maja do 29 czerwca po raz drugi nasze miasto będzie zbierać deklaracje odpadowe. Pewnie większość z Państwa wie, że wysokość opłaty śmieciowej jest zależna od zużycia wody. Wielu z nas będzie wypełniać nową deklarację, dołączając do niej roczne zestawienie lub faktury z naszej firmy. Skąd je wziąć? Na przełomie ubiegłego i tego roku takie zestawienia dostarczaliśmy wraz z bieżącą fakturą. Kto sobie odłożył – nie musi się martwić. Kto zgubił – musi się z nami kontaktować i wnioskować o duplikat. A ja? Ja wejdę do IBO. Zajrzę do ostatniej faktury za 2020 r. i pod nią znajdę pełne zestawienie zużycia za ubiegły rok. Wydrukuję, sprawdzę, skorzystam z kalkulatora odpadowego, wypełnię deklarację i złożę. Bo wszystkie dane miałem i mam pod ręką (zobaczcie TUTAJ)

 Dlatego zachęcam tych mieszkańców, którzy nie boją się elektronicznych kanałów. Zapiszcie się do IBO – nic to dodatkowo nie kosztuje, a przy okazji zaoszczędzimy trochę drzew, drukując mniej papierowych faktur.

 Ps. Na prośbę Biura Obsługi Klienta apeluję – nie przynoście do nas deklaracji śmieciowych. Zbierać je będzie urząd miasta, a konkretnie Wydział Podatków i Opłat przy ul. Lisa Kuli 3a.

Co o tym myślisz?

« wstecz | w górę