Gdy zawieruszą się Wam dane…

Fragment informacji/wykazu o ilości i okresie zużycia wody
Fragment informacji/wykazu o ilości i okresie zużycia wody
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Gdy zawieruszą się Wam dane…

…zawsze możecie znaleźć je w IBO, do którego łatwo i bez kosztów możecie się zapisać. Przydadzą się Wam, bo nadszedł czas składania deklaracji odpadowych.

W grudniu 2021 r. rozpoczęliśmy wysyłkę informacji/wykazu o okresie i ilości zużytej wody. Będzie potrzebny do wypełnienia deklaracji odpadowej. W tym tygodniu marecki ratusz otrzymał ostateczne błogosławieństwo dla ubiegłorocznych uchwał śmieciowych od Regionalnej Izby Obrachunkowej. To oznacza, że do 24 lutego 2022 r. będziemy składać kolejną deklarację odpadową – tym razem na 2022 r. na podstawie danych z 2021 r.

Co ma do tego Wodociąg Marecki? Ano ma. Dostarczamy niezbędne dane dla większości mieszkańców miasta. Podstawą do wypełnienia deklaracji są:

  • informacja/wykaz o zużyciu wody
  • faktury za ubiegły rok

Wybieracie Państwo trzy kolejne okresy rozrachunkowe (nie ma już limitu co najmniej 81 dni) i na tej podstawie obliczacie średnie zużycie, a następnie wysokość opłaty (maksymalnie 149 zł 68 gr). Pamiętajcie, że wybrane okresy rozliczeniowe nie mogą wchodzić ani w 2020 r. (np. 6 grudnia 2020-15 stycznia 2021), ani w 2022 r. (np. 18 grudnia 2021 – 7 stycznia 2022 r.).

Może się zdarzyć, że gdzieś Wam dane zawieruszyły się. Normalna sprawa. Wówczas z pomocą przychodzi bezpłatne Internetowe Biuro Obsługi Klienta Wodociągu Mareckiego. Jego abonenci mają dostęp do wszystkich faktur począwszy od 2021 r. oraz do informacji/wykazu o okresie i ilości zużytej wody, który jest dołączony do ostatniej faktury za 2021 r. Jest to po prostu wygodne i już nie trzeba szukać dokumentu w domowych szpargałach. Uruchamiamy komputer, włączamy się do internetu, logujemy do IBO i pobieramy/drukujemy. Pamiętajmy tylko, że informację/wykaz o okresie i ilości zużytej wody lub trzy następujące po sobie faktury trzeba dołączyć do deklaracji odpadowej.

I tu jeszcze jedna ważna uwaga. Nie składamy deklaracji w Wodociągu Mareckim. Nasze przedsiębiorstwo dostarcza jedynie danych do deklaracji. Deklaracje składamy w Wydziale Podatków i Opłat mareckiego ratusza (Lisa-Kuli3a) lub Centrum Aktywności Fabryczna 3 (miejsce dedykowane mareckim seniorom). My natomiast Was chętnie zaprosimy w sprawie IBO. Możecie załatwić formalności osobiście w naszym biurze (Żeromskiego 30) lub elektronicznie, wysyłając e-mailowo prośbę o dostęp (a.ablewski@wodociagmarecki.pl – wpiszcie w treści podstawowe dane abonenta)

Od 2023 roku deklaracje w oparciu o zużycie wody będzie mogła składać jeszcze jedna grupa naszych klientów. To osoby, które mają własne ujęcie, ale są podłączone do naszej sieci kanalizacyjnej i opomiarowane. One też będą mogły się rozliczać według wskazań licznika na podstawie faktur za 2022 r. Miasto chciało, by takie osoby miały taką możliwość już w tym roku, ale nie zgodziła się na to Regionalna Izba Obrachunkowa, wskazując na konieczność rocznego okresu karencji dla tego rozwiązania.

 

Co o tym myślisz?

« wstecz | w górę