Dobrej zabawy i relaksu!

{[description]}

Dobrej zabawy i relaksu!

Koniecznie wybierzcie się do Parku Wolontariuszy przy ul. Sportowej.

Zbliża się Dzień Dziecka. Tę niespodziankę chcieliśmy najmłodszym sprawić dokładnie rok temu. Wtedy jednak decyzje epidemiologiczne spowodowały, że na otwarcie zespołu wodnych atrakcji w Parku Wolontariuszy musieliśmy czekać aż do maja 2021 r. Ale – jak mówi przysłowie – co się odwlecze, to nie uciecze. Sytuacja z koronawirusem poprawia się: jako społeczność przeszliśmy trzecią falę zachorowań i coraz szybciej się szczepimy. Znakiem tego – wszyscy wracamy do przedcovidowej normalności, a my – do obiecanego najmłodszym projektu. Jak mało komu – to im się po prostu należy po miesiącach spędzonych w domu, na nauce zdalnej, przed komputerem, bardzo często na kwarantannie i izolacji. To także forma naszego podziękowania dla dzieci za to, że tak chętnie uczestniczą w naszych projektach o charakterze ekologicznym.

Jaka jest nasza fontanna? Najprościej powiedzieć - nowoczesna. To nie jest obiekt wybudowany w kształcie tradycyjnego zbiornika na wodę, który można oglądać tylko z zewnątrz. Dzięki płaskiej kamiennej powierzchni możecie się po niej swobodnie poruszać, oczywiście licząc się ze zmoczeniem - od stóp do głów. Zapewnią to zainstalowane w płytach dysze, które wzbijają strumienie wody nawet na wysokość 3 m. Wieczorami, gdy włączy się oświetlenie, będą stanowić znakomity widok. Co tu dużo mówić… Dzieciaki będą mieć frajdę, a rodzice – odpoczynek w cieniu chłodu płynącego z fontanny.

To nie jest także inwestycja, w której woda była non stop pobierana z sieci wodociągowej, a następnie trafiała do kanalizacji. Fontanna będzie zasilana z sieci TYLKO wtedy, gdy nastąpią ubytki w zasobach wody. Pod powierzchnią, na której będą bawić się dzieci, znajduje się zbiornik, który zbiera H20. Dzięki temu woda będzie znajdować się w obiegu zamkniętym. Dla zwiększenia bezpieczeństwa jest filtrowana i dezynfekowana, ale – zwracamy na to uwagę -  NIE NADAJE się do picia. W nieodległej perspektywie uruchomimy na Placu Wolontariuszy poidełka z Markową Wodą. Tam będzie można ugasić pragnienie.

Pozostaje nam życzyć tego, co w tytule – dobrej zabawy i relaksu!

Co o tym myślisz?

« wstecz | w górę