Budujące i przerażające wieści

Zdjęcia przedstawiające zniszczenie w Irpieniu (zrzut ze strony)
Zdjęcia przedstawiające zniszczenie w Irpieniu (zrzut ze strony)
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Budujące i przerażające wieści

Po raz trzeci na naszym blogu przenosimy się na Ukrainę: ponownie do Kijowie, a także do Irpienia, Charkowa, Czernichowa, Żytomierza...

W czwartek na naszej stronie opublikowaliśmy list otwarty Ukrvodokanalekologiya, branżowej organizacji wodociągowej z Ukrainy. Jej przedstawiciele zwrócili się z apelem o pomoc finansową. dla firm, która mimo ostrzału, niedostatków materiałowych czy braku ludzi starają się dostarczać wodę i odbierać ścieki . O sytuacji branży mówią krótkie wpisy, które można znaleźć zarówno na stronie Ukrvodokanalekologiya jak i samych przedsiębiorstw. Poniżej kilka cytatów – zarówno budujących (współpraca między firmami) jak i przerażających (rozmiar zniszczeń)

Kijów

Robimy wszystko, co możliwe, aby zapewnić sprawne działanie sieci miejskich, dla których na ulicach miasta pracuje 14 ekip ratowniczych. Nasi specjaliści wykonują prace naprawcze na rurociągu wodociągowym o średnicy 250 mm  

Irpień

Z rąk okupantów ucierpiała sieć wodociągowa i kanalizacyjna miasta, a także cała pozostała infrastruktura. Obiekty sieci wodociągowej zostały zniszczone przez ostrzał wroga.Zaraz po wyzwoleniu od okupantów miasto rozpoczęło aktywne prace odbudowy, w tym zaopatrzenie ludności w wodę. Kyivvodokanal pomaga w zapewnieniu zaopatrzenia w wodę Irpen: specjaliści firmy już pracują nad zapewnieniem niezbędnej komunikacji, aby zaopatrzyć miasto w wodę ze stołecznych stacji wodociągowych. 

Żytomierz

Pracownicy przedsiębiorstwa ułożyli 120 m rurociągu do domu, w którym będzie znajdował się rodzinny dom dziecka. Aby dzieci uciekające przed wojną miały jak najszybciej wodę, nową sieć natychmiast podłączono do wodociągu miejskiego.

Czernichów

Ze względu na zniszczenie przez wroga sieci i obiektów wodociągowych i kanalizacyjnych, Vodokanal rozprowadził w ostatnich dniach więcej wody pitnej niż dostarczył do domów za pośrednictwem sieci wodociągowych. 

Charków

Ekipy ratunkowe naprawiają uszkodzone rurociągi wodociągowe we wszystkich dzielnicach Charkowa. 

Chylimy czoła przed ukraińskimi pracownikami branży. Osoby, które chcą finansowo wesprzeć ich starania, mogą dokonać wpłaty w euro, funtach brytyjskich i hrywnie. Taka prośba pojawiła się w liście otwartym Ukrvodokanalekologiya Oto numery kont dla tych trzech walut:

 

Co o tym myślisz?

« wstecz | w górę