30 mln m. sześc. – brzmi trochę abstrakcyjnie…

Morskie Oko
Morskie Oko
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

30 mln m. sześc. – brzmi trochę abstrakcyjnie…

…czyli co ma Morskie Oko do produkcji wody w Markach

Niedawno informowaliśmy Państwa o tym, że pobiliśmy roczny rekord produkcji wody. W Boże Narodzenie 2023 r. wtłoczyliśmy do miasta 2-milionowy metr sześcienny wody. Gwoli przypomnienia -  pierwszy milion padł w 2009 r.. Na trzeci milion – biorąc pod uwagę rozbudowę miasta - poczekamy pewnie krócej!

Ale skoro już jesteśmy przy dużych liczbach… sięgnijmy po te jeszcze większe. Sprawdziliśmy, ile wody łącznie wtłoczyliśmy do sieci przez 24 lata działalności naszego przedsiębiorstwa. Z naszych obliczeń wynika, że w pierwszej połowie tego roku dojdziemy do poziomu 30 mln. m. sześc. Taka sympatyczna niespodzianka z okazji 25-lecia naszego przedsiębiorstwa.

30 mln m. sześc. – brzmi trochę abstrakcyjnie… Z czym to porównać? Jeśli jeździcie nad Zegrze, wyobraźcie sobie, że 1/3 wody tego zbiornika pochodziłaby z naszych podziemnych źródeł. Albo inaczej. Taką ilością wody moglibyśmy trzykrotnie wypełnić Morskie Oko. Albo wyobraźcie sobie, że gdzieś na obrzeżach Marek stawiamy wypełniony po brzegi wodą sześcian, którego każdy bok liczy ponad 310 m (i znów porównanie – wysokość Pałacu Kultury i Nauki to „zaledwie” 230 m.).

Oczywiście to wszystko dzięki Państwu – naszym kontrahentom. Pięknie dziękujemy! „Markowa Woda pomysłów doda”!

Co o tym myślisz?

« wstecz | w górę