Ruch w BOK

Wejście do biura obsługi klienta
Wejście do biura obsługi klienta
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Ruch w BOK

Jeśli napiszemy, że w styczniu klienci walą do nas drzwiami i oknami, to trochę podkoloryzujemy. Ale tak wysokiej frekwencji nie spodziewaliśmy się.

Oho. Na mareckim rynku mieszkaniowym znów się zrobił ruch. Po czym poznajemy? Po liczbie klientów odwiedzających nasze Biuro Obsługi Klienta (BOK). W ciągu niecałego miesiąca podpisaliśmy ponad 100 umów na dostawy wody i odbiór ścieków. Takiego wyniku już dawno nie zanotowaliśmy! Ostatni raz mieszkańcy tłumnie nas odwiedzali, gdy ruszył program podłączeń do kanalizacji w połowie poprzedniej dekady.

Jeśli więc na rynku nieruchomości nie zdarzy się jakieś trzęsienie ziemi, podpiszemy w tym roku (założenie ostrożne) minimum tysiąc nowych umów. Domyślamy się, że pomogły w tym rządowe stymulatory – takie jak kredyt 2 proc. ułatwiający zakup (coraz droższych) nieruchomości.

Tak się składa, że nasze styczniowe spostrzeżenia z BOK wpisują się w to, co niedawno podał Urząd Statystyczny w Warszawie. Pokusił się on o prognozę demograficzną dla województwa mazowieckiego do 2040 r. My oczywiście najbardziej zainteresowaliśmy się przewidywaniami dla naszego miasta. Z opracowania wynika, że będziemy miejscem intensywnej zabudowy mieszkaniowej. Za 18 lat liczba mieszkańców Marek urośnie o prawie 29 proc. Brzmi dość abstrakcyjnie? Spróbujmy przełożyć to na konkretne liczby, korzystając z trzech różnych baz:

  • oficjalna liczba mieszkańców Marek wynosi 38,3 tys. osób. Przy takim założeniu w 2040 r. będzie nas ponad 49,4 tys. osób
  • według resortu finansów, liczba mieszkańców Marek (osoby rozliczające PIT) wynosi 44 tys. Przy takim założeniu w 2040 r. będzie nas prawie 56,8 tys. osób
  • szacunki urzędu mówią nawet o tym, że w Markach mieszka 50 tys. mieszkańców. Przy takim założeniu w 2040 r. będzie nas 64,5 tys. osób.

Jako Wodociąg Marecki jesteśmy przygotowani do obsługiwania rosnącej liczby nowych obywateli. Od początku tego stulecia intensywnie inwestowaliśmy – budując praktycznie od zera sieć kanalizacji sanitarnej (obecnie ponad 220 km), rozbudowując sieć wodociągową (ma prawie 150 km), uruchamiając drugą stację uzdatniania wody oraz zaplecze techniczne dla działu eksploatacji, któremu -wraz ze wzrostem liczby mieszkańców – przybywa pracy. W tych inwestycjach pomogła nam Unia Europejska, za co pięknie dziękujemy! Oczywiście są jeszcze miejsca, do których będziemy dopiero docierać z naszymi usługami. Na szczęście ogromna większość miasta jest w zasięgu obu naszych sieci – wodociągowej i kanalizacyjnej.

Nowych mieszkańców zapraszamy do naszego BOK przy ul. Żeromskiego. Niedawno przygotowaliśmy ściągawkę, co zabrać ze sobą, by w kwadrans załatwić wszystkie formalności związane z zawieraniem umów. Koniecznie zerknijcie przed odwiedzinami w wodociągu LINK ! Do zobaczenia!

Co o tym myślisz?

« wstecz | w górę