Pomożecie? Pomożemy!

Biuro Obsługi Klienta Wodociągu Mareckiego
Biuro Obsługi Klienta Wodociągu Mareckiego
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Pomożecie? Pomożemy!

Co zrobić, gdy zawieruszy się wykaz zużycia wody, a zbliża się termin złożenia deklaracji odpadowych? Odpowiedź, zapożyczona z czasów słusznie minionej epoki, w tytule.

29 czerwca minie termin składania deklaracji odpadowych. Dlaczego o tym piszemy? Od ubiegłego roku opłata za śmieci jest uzależniona od zużycia wody. Danych, których potrzebujecie do obliczenia opłaty, dostarcza nasze przedsiębiorstwo. Życiowa praktyka podpowiada, że pewnie część z Was będzie załatwiać sprawę deklaracji pod koniec tego miesiąca. Mamy nadzieję, że dysponujecie naszą informacją/zestawieniem/wykazem o zużyciu wody w 2020 r. Ale gdyby Wam się gdzieś zawieruszyło, oczywiście pomożemy je odzyskać:

- jeśli jesteście abonentami Internetowego Biura Obsługi Klienta (IBO), niezbędne dane macie na wyciągnięcie ręki (a raczej komputerowej myszki). Zalogujcie się do IBO i znajdźcie ostatnią fakturę z grudnia 2020 r. Otwórzcie ją i przewińcie plik na dół. Pod fakturą znajdzie się ubiegłoroczne zestawienie. Wydrukujcie je, bo trzeba je załączyć do deklaracji odpadowej. Zaznaczcie też na wykazie okres, jaki wybieracie do obliczenia opłaty (minimum 81 następujących po sobie dni), i na dole napiszcie formułkę „Do obliczenia opłaty odpadowej wybrałam/em okres od… do….” I podpiszcie się.

- jeśli nie jesteście abonentami Internetowego Biura Obsługi Klienta (IBO), poszukajcie w szufladach papierowej faktury za listopad/grudzień 2020 r. Wówczas dołączaliśmy do niej zestawienie o zużyciu wody. Może się jednak tak zdarzyć, że gdzieś Wam zniknęło z oczu. Nie martwcie się – pomożemy. Skontaktujcie się z naszym Biurem Obsługi Klienta – osobiście (Żeromskiego 30), telefonicznie (22 781 35 32) lub e-mailowo (biuro@wodociagmarecki.pl) . Nasi pracownicy pomogą Państwu odzyskać wykaz. Pracujemy od poniedziałku do piątku (poniedziałek – czwartek 8.00-16.00, piątek 8.00-15.00). Oczywiście sugerujemy założenie IBO, o którego zaletach wielokrotnie pisaliśmy.

Prosimy pamiętać, że:

  • deklaracji opadowej NIE SKŁADAMY w Wodociągu Mareckim. Przyjmuje je Wydział Podatków i Opłat Urzędu Miasta Marki (Lisa Kuli 3a) oraz Centrum Aktywności Fabryczna 3 (seniorzy);
  • opłat za śmieci NIE WPŁACAMY na konto Wodociągu Mareckiego. W tym wypadku również przyjmuje je Urząd Miasta;
  • jeśli szukacie pomocy przy wypełnianiu deklaracji odpadowych, korzystajcie ze strony czyste.marki.pl Tam znajdują się m.in. aktywne formularze oraz kalkulator opłat.

Co o tym myślisz?

« wstecz | w górę